Liate terrazzo

Krásna a dostupná

Terrazzo podlaha je prirodzená podlaha s veľkým vizuálnym efektom, s krátkou dobou realizácie a hlavne finančne dostupná. Je možné vytvoriť rôzne geometrické vzory, farebné efekty a kombinácie s veľkou škálou materiálu ako mramor, tehly, štrk, prírodný kameň atď.
 

Je osobná

Vďaka naším produktom, farbám, kombináciám, typom štrku, môže byť terrazzo podlaha navrhované od projektanta, alebo aj od koncového zákazníka. Je možné používať štrk vašej oblasti, alebo štrk z ponuky katalógov. K dispozícii je viac druhov okrúhlych, alebo štiepaných kamienkov rôznych veľkosti. Základná farba podlahy je daná od špeciálneho farebného mixu. K dispozícii je 5 základných farieb, ktorých môže byť aj 10 ak sa primieša biely, alebo sivý cement.
 

Je prispôsobivá

Pre realizácie terrazzo podlahy je potrebná hrúbka len 3 cm. Je to podlaha, ktorá je vhodná aj na obnovenie starej už existujúcej podlahy. V týchto prípadoch je potrebné aplikovať špeciálne lepidlo, aby bol spojený nový povrch s už existujúcou podlahou. Môžeme aplikovať aj pri novo vytvorenej betónovej podlahe (aplikácia mokrý na mokrý), hlavne pre plochy menších rozmerov.
 

Je praktická, solídna a pevná

Námestia, chodníky, cesty a historické ulice sú lokality, kde je intenzívnejší pohyb. Vysoká premávka vôbec nezničí podlahu ak je betónový základ urobený podľa odporúčania . Podlaha je monolitická a preto sa na nej nevytvárajú priehlbiny a posuny celej plochy.
 

Je vhodná pre všetky klimatické podmienky

Terrazzo podlahy sú chránené špeciálnou živicou a sú preto odolné proti plesniam, prachu, šmýkaniu a prieniku tekutín. Ak je vaša podlaha situovaná v studenej klimatickej oblasti, alebo blízko mora, môžme na ňu aplikovať špeciálne aditivá, ktoré bránia vplyvu nepriaznivých klimatických podmienok.
 

Je jednoduché ju udržiavať

Deň za dňom a rok za rokom môže byť terrazzo podlaha zametaná a umývaná ako obyčajná betónová plocha s tým, že pôvodné vlastnosti ostávajú nezmenené.